info@akkomkompresor.com (0352) 311 34 38
Jollyany - Multi-Purpose Business Website Template

Sabit Vidali Kompresörler

Kayış - Kasnak Tahrikli Sabit Vidalı Kompresörler 2.2 - 22 kW


Genel Bilgi

Ekonomik ve Güvenilir KAESER Kayış-Kasnak Sistemi
KAESER kompresörlerinde kullanılan kayış-kasnak sistemi son derece ekonomik ve güvenilir bir çalışma sağlar. KAESER firması, kayış-kasnak sistemini pazara sunan ilk kompresör üreticilerinden biridir. KAESER sisteminde otomatik kayış gerdirme sayesinde daima yüksek aktarım verimi ve tahrik sistemi güvenilirliği sağlanmaktadır. Bu sayede bakım giderleri de düşmektedir. SX modellerinde kayış gerdirme sistemi gerektirmeyen bir V-kayışı kullanılmaktadır.

 • Otomatik Kayış Gerdirme.
 • Optimal Yağ Ayrışımı.
 • Soğutma Havası için Filtre Bezleri.
 • TEKNİK Özellikler

  • Modeller:SX – ASK
  • Motor Gücü: 2.2 - 22 kW
  • Serbest Hava Verimi: 0.26 - 3.5 m³/dak
  • Çalışma Basıncı 8/11/15 bar(g)

  1:1 Tahrikli Sabit Vidalı Kompresörler 18.5 - 500 kW


  Genel Bilgi

  Neden 1:1 Tahrik?

  1:1 (direkt) tahrikin anlamı vida bloğunun elektrik motoruyla direkt olarak bağlantılı olması ve elektrik motoru ile vida bloğunu devrinin eşit olmasıdır. Bu sayede aktarım kaybı oluşmaz. 1:1 tahrikli KAESER vidalı kompresörleriyle mükemmel bir güç karakteristiği ve yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır. 1:1 tahrikli kompresörlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, son derece hassas ayarlanmış vida blokları kullanılmasıdır. 
  KAESER vida bloklarını kendisi ürettiğinden ve bu konuda esnek davranabildiğinden, her zaman için en uygun vida blokları hazırda bulunmaktadır. 

  1:1 Tahrik 3 Farklı Tasarruf Sağlar:

  Güç aktarımında enerji kaybı oluşmaz.
  Düşük devirli ve büyük ebatlı vida blokları sayesinde ilave enerji tasarrufu sağlanır.
  Daha az parça kullanıldığından güvenilirlik artar ve bakım giderleri düşer.

  Enerji Tasarrufu Sağlayan 1:1 Tahrik
  Direkt akuple olduğu belirtilen vidalı kompresörlerde, aslında motorla vida bloğu arasındaki bir dişli kutusu üzerinden tahrik sağlanmaktadır. KAESER'de ise motorla vida bloğu arasında bakım gerektirmeyen sadece bir bağlantı elemanı (esnek kaplin) bulunmaktadır. Bu sayede aktarım kayıpları oluşmaz. Ayrıca kullanılan büyük ebatlı vida blokları düşük devirde çalıştığından son derece ekonomik bir basınçlı hava üretimi sağlanır.

  Sessiz ve Verimli Radyal Fan
  Düşük devri sayesinde son derece sessiz çalışır. Enerji ihtiyacı benzer yatay fanlara göre % 50 daha azdır. Yüksek üfleme basıncı, havalandırma kanalları kullanıldığında yardımcı fanlar kullanılmasını gerektirmez.

  Teknik Özellikler
  Modeller: ASD - HSD 
  Motor Gücü: 18.5 - 500 kW 
  Serbest Hava Verimi: 2.09 - 86 m³/dak
  Çalışma Basıncı: 5.5 - 15 bar(g)
   

  2002 yılın da hava Kompresör satışı amacıyla Kayseri'de kurulmuş olan AKKOM Mak. San. Tic. Ltd. Şti., bugün sektöründe lider gelen firmaların hava ihtiyacı olarak, hava Kompresör, servis ve Kompresör yedek parçaları konusunda KAESER Kompresörlerinin İç Anadolu Bölge Bayisi Olarakda tüm yurt genelinde siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

  Referanslar

  Haberdar Olun!

  Scroll to Top