info@akkomkompresor.com (0352) 311 34 38

Kurutucular

TAH - TCH Soğutucu Kurutucular


Genel Bilgi

Yüksek Ortam Sıcaklıklarında Bile Güvenilir Performans
Bir soğutucu kurutucunun kalitesi ancak yüksek ortam sıcaklıklarında verimli ve güvenilir bir biçimde kondensi ayırabilmesi ile en iyi şekilde ölçülebilir. KAESER tasarımcıları bu mantıkla TAH-TCH soğutucu kurutucu serisini yaratmışlardır. Yüksek verimli soğutucu devreleri özelliği ve KAESER tarafından geliştirilmiş “hot gas bypass” regülatörleri sayesinde bu kurutucular optimum performans için tasarlanmıştır. Paslanmaz çelik plakalı tip ısı eşanjörü ve korozyona dayanıklı paslanmaz çelik ve bakır borulardan oluşmuş hava sirkülasyon sistemi de bunun göstergeleridir. Herhangi bir soğutucu kurutucunun ana amacı güvenilir bir şekilde kondensi ayırmaktır. Bu nedenle KAESER paslanmaz çelik separatör kullanır. Bu konfigürasyon daha güvenilir olması ve daha iyi ayrıştırma yapması nedeni ile entegre sistemlere göre daha iyidir. KAESER soğutucu kurutucular tüm bu özellikleri, sağlam toz boyalı metal bir kasa içerisinde toplayarak, EN 60204-1’e uygun olarak (+45° C ortam sıcaklığında bile devamlı ve güvenilir olarak +3° C çiğlenme noktası) mükemmel şartlandırma sağlamaktadır. 

Teknik Özellikler
TAH - TBH - TCH Serisi
Kapasite : 0.35 - 3.5 m³/dak

SECOTEC® Soğutucu Kurutucular


Genel Bilgi

SECOTEC® İhtiyaca Göre Ayarlama Sistemi ile Sürekli Enerji Tasarrufu
SECOTEC® ihtiyaca göre ayarlama sistemi, kurutucunun gaz kompresörünün sadece gerek duyulduğunda açıldığı bir gaz çevrim kumandasıdır. Bu çalışma tipinin temel ön şartı ise yüksek kapasiteli bir soğutucu madde deposudur. Basınçlı hava soğutma çevriminden geçerek kapatma sıcaklığına kadar soğutulur ve bu arada ısı eşanjöründen geçen basınçlı havanın ısısı alınır. Soğutucu gaz deposundaki devre sıcaklığına tekrar ulaşıldığında soğutucu gaz kompresörü (ekovat) çalışmaya başlar ve soğutucu gaz deposunu yeniden soğutur. Soğutucu gaz deposunun yüksek kapasitesi sayesinde soğuk hava kompresörü, alt sıcaklık noktasına ulaşılmasından sonra hemen kapatılır. Bu durum, çevrimsiz veya ek çalışma süreli kontrole sahip sistemlere göre daha yüksek enerji tasarrufu sağlar.

SECOTEC® Soğutucu Kurutucular enerji tüketimini minimize ederken basınçlı hava içindeki nemi de güvenilir şekilde tahliye ederler. Uzun ve güvenilir servis süresi sağlamak için yüksek kaliteli parçalar kullanılmaktadır. Çevrim kontrolü kayda değer bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. 
Almanya’da üretilmiştir: Tüm SECOTEC soğutucu kurutucular en yüksek kalite standartlarına uyumlu olarak KAESER’in Gera’daki tesisinde üretilmektedir. 

Teknik Özellikler
TA - TF Serisi
Kapasite : 0.6 - 25.0 m³/dak

TG – TI Serisi Soğutucu Kurutucular


Her Zaman Enerji Tasarrufu
KAESER enerji tasarruflu kurutucular yalnızca basınçlı havayı kuruturken enerji tüketir. Enerji tasarruf sistemi, basınçlı hava sıcaklık ölçer, programlanabilir kontrol kumandası ve akışa göre değişen sıkıştırma odası hacmi özelliğine sahip soğutucu kompresörden oluşmaktadır. Elektrik enerjisi tüketimi basınçlı hava tüketimi ile doğru orantılıdır. Örneğin %40 hava akış kapasitesinde sadece %43 elektrik enerjisi tüketilir. 

Teknik Özellikler
TG - TI Serisi
Kapasite: 30.8 - 90 m³/dak

THP Serisi “Yüksek Basınçlı” Soğutucu Kurutucular


Yüksek Ortam Sıcaklıklarında Bile Güvenilir Performans
Bir soğutucu kurutucunun kalitesi ancak yüksek ortam sıcaklıklarında verimli ve güvenilir bir biçimde kondensi ayırabilmesi ile en iyi şekilde ölçülür. KAESER tasarımcıları bu mantıkla THP soğutucu kurutucu serisini yaratmışlardır. Yüksek verimli soğutucu devreleri özelliği sayesinde bu kurutucular optimum performans için tasarlanmıştır. Paslanmaz çelik plakalı tip ısı eşanjörü ve korozyona dayanıklı paslanmaz çelik ve bakır borulardan oluşmuş hava sirkülasyon sistemi de bunun göstergeleridir. Herhangi bir soğutucu kurutucunun ana amacı güvenilir bir şekilde kondensi ayırmaktır. Bu nedenle KAESER paslanmaz çelik separatör kullanır. Basınç kayıplarını en az seviyede tutmak üzere akışa en uygun borulama kullanılır . KAESER soğutucu kurutucular tüm bu özellikleri EN 60204-1’e uygun olarak (+43° C ortam sıcaklığında bile devamlı ve güvenilir olarak +3° C çiğlenme noktası) mükemmel şartlandırma sağlamaktadır. 

Teknik Özellikler
THP Serisi 
Kapasite: 0.8 - 106.18 m³/dak

Isıtmasız Tip Kimyasal Kurutucular


-70° C’ye Kadar Güvenilir Kurutma Gücü
KAESER DC serisi kimyasal kurutucular özenli tasarımı ve kalitesi sayesinde tam yükte ve en zor şartlarda bile basınç altında düşük çiğlenme noktasını güvenilir bir şekilde sağlar. 

Technical Specifications
DC Serisi
Kapasite: 0.15 - 154.53 m³/dak
 

HYBRITEC Kurutucular


Kendi Sınıfında Tek
Hybritec basınçlı hava kurutucuları, modern soğutucu hava kurutucularının enerji tasarruf özelliğini, kimyasal kurutuculara özel basınç altında düşük çiğlenme noktası sağlama özelliği ile birleştirmektedir. Artan enerji maliyetleri göz önüne alındığında Hybritec kurutucular mükemmel bir birlikteliğin ürünüdür. 

%67 Enerji Tasarrufu
Hybritec kurutucular, tek kademe ısıtmalı tip kimyasal kurutucular ile karşılaştırıldığında kayda değer bir tasarruf sağlamaktadır. Örneğin bir yılda 4 aylık bir soğutma dönemini ele alırsak, enerji maliyetlerini %67 azaltmak mümkündür. Sistem yıl boyunca basınç altında -40° C çiğlenme noktası sağlamak üzere kullanılsa dahi enerji tasarrufu sağlama potansiyeli yine de yıllık %50 civarında olacaktır. 

Teknik Özellikler
DT Serisi
Kapasite: 12 - 150 m³/dak
 

Isıtmalı Tip Kimyasal Kurutucular


-40 °C gibi çok düşük çiğlenme noktasına kadar basınçlı hava kurutması çoğunlukla proses (işletme) havasında, donmaya meyilli alanlar için veya elektrronik, gıda, ilaç ve mayalama gibi hassas sanayilerde gerekmektedir. KAESER’in DN/DW serisi kimyasal kurutucuları ile böyle yüksek mertebede nem tahliyesi elde edilebilmektedir. Isıtmalı tip kimyasal kurutucuların akıllı sistem dizaynı sayesinde yenileme ve soğutma havası için neredeyse hiç basınçlı hava kaybı olmaz. Harici ısıtıcı ile ısıtılan hava sayesinde neme doymuş kimyasal kurutularak yenilenmektedir.
Avantajlar :
 

  • Sistemin termal olarak verimli yalıtımı ve çok düşük yenileme havası ihtiyacı sayesinde enerji tüketimi özellikle düşüktür.
  • DN/DW modellerinde ECO kontrol ve daha fazla enerji tasarrufu için basınç altında çiğlenme noktası kontrolü bulunmaktadır.
  • Güvenli kurutma için kullanılan kimyasal hacmi büyük tutulmuştur.
  • Paslanmaz çelik malzeme sayesinde kimyasal yatağında düz akış imkanı sağlanmıştır.
  • Sürekli, %100 yük için dizayn edilmiştir.
  • Düşük basınç kaybı ve enerji kaybı için boru kesiti büyük seçilmiştir.
  • PLC kontrollü kullanıcı paneli ve işletim kolaylığı için gerekli tüm ekipmanlar mevcuttur.
  • Standart olarak giriş ve çıkış filtreleri mevcuttur. Ayrıca çıkış filtresinde elektronik kontrollü kondens tahliye cihazı Eco Drain bulunmaktadır
Scroll to Top